Cukierki reklamowe typu krówki – po czym poznać oryginał?

Posted on

Cukierki reklamowe

Cukierki reklamowe

Cukierki typu krówki od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród firm, które wykorzystują je w charakterze reklamowego gadżetu mającego na celu zwiększenie rozpoznawalności marki i utrwalenie jej wizerunku w oczach potencjalnych klientów. Produktem tym zajadają się wszyscy – zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Tym drugim kojarzą się one z beztroskimi czasami dzieciństwa, wywołując szczery uśmiech na twarzy. W jaki sposób możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z oryginalną wersją krówki? Poniżej kilka ciekawych informacji związanych z tym zagadnieniem.Cukierki reklamowe typu krówki powinny być wytwarzane w sposób ręczny, zgodnie z oryginalną recepturą z lat dwudziestych dwudziestego wieku. Wybierając tego typu słodkości, warto postawić na takie, które zostały wykonane wyłącznie z najwyższej jakości składników. Ich lista powinna być możliwie jak najkrótsza i pozbawiona ulepszaczy. Idealne krówki to takie, do produkcji których użyto cukru, mleka oraz masła. Spotkać można się także z rozmaitymi krówkami smakowymi. Dużą popularnością cieszy się ich wersja kawowa, kakaowa, kokosowa czy z dodatkiem orzechów lub maku.

Jak rozpoznać czy cukierki reklamowe typu krówki zostały wyprodukowane z masła? W tym celu należy włożyć je na około godzinę do lodówki. Powinna ona w znaczący sposób stwardnieć, a po ogrzaniu w dłoniach ponownie stać się miękka i plastyczna.  Oznacza to, że taki produkt nie został wytworzony z użyciem margaryny.

A jak poznać czy cukierki reklamowe takie, jak krówki są świeże? Taki produkt jest wówczas miękki oraz ciągnący się na całej objętości. Wraz z upływem czasu, na skutek krystalizacji cukru, krówki zaczynają kruszeć od zewnątrz. Jest to proces w pełni naturalny. Im więcej czasu upłynie od produkcji krówki, tym będzie ona twardsza. Nie bez znaczenia jest tutaj także sposób pakowania takich słodkości. Przeważnie są to dwa papierki – biały, wewnętrzny, który pozwala na szybkie i wygodne odpakowanie cukierka oraz zewnętrzny, na którym umieścić można dowolny nadruk reklamowy.

 

Tags: , ,