Kubki reklamowe – w jaki sposób się je zdobi?

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubek to od wielu lat jeden z najpopularniejszych prezentów reklamowych. Stanowi on świetną alternatywę dla równie popularnych długopisów czy koszulek. Taki podarunek wręczyć można z wielu różnych okazji – urodzin firmy, nowości w asortymencie, Walentynek czy Bożego Narodzenia. Doskonale sprawdzi się on także jako element wyposażenia biurowej kuchni. Aby taki kubek spełniał swoją funkcję promocyjną, zadbać należy o odpowiednie zaprojektowanie nadruku, jaki znajdować będzie się na jego powierzchni. Do tego celu wykorzystuje się rozmaite metody. Oto garść informacji na temat każdej z nich.Jeśli chodzi o kubki reklamowe metalowe, najlepszą metodą nadruku jest druk laserowy. Tego typu naczynia cechują się dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a co więcej – są niedrogie, co sprawia, że na ich zakup pozwolić mogą sobie nawet te firmy, które dysponują ograniczonym budżetem. Do wad tego rozwiązania zaliczyć można natomiast fakt, iż tego typu nadruk może mieć wyłącznie jeden kolor.

Kubki reklamowe porcelanowe oraz porcelitowe zdobi się na wiele różnych sposobów. Najczęściej mamy do czynienia z techniką określaną mianem nadruku bezpośredniego. Jest on zarówno niedrogi, jak i trwały. W tym przypadku nadruk może mieć sześć różnych kolorów, co daje znacznie większe pole do popisu jeżeli chodzi o projektowanie nadruku.

Kubki reklamowe zdobi się także z zastosowaniem kalki ceramicznej. Technika ta jest równie wytrzymała co nadruk bezpośredni, lecz nieco droższa, co wynika z faktu, iż nadruk wykonywany w ten sposób ma znacznie więcej kolorów. Kalkę stosować można również we wnętrzu kubka oraz w naczyniach o fantazyjnych wzorach. Kolejna z technik, sublimacja, charakteryzuje się najwyższą jakością spośród wszystkich wymienionych powyżej, lecz zastosować można ją wyłącznie na zewnętrznej powłoce naczynia. Niestety, tego typu nadruk nie należy do najtrwalszych. Następna technika to piaskowanie, z pomocą którego możliwe jest uzyskanie efektów zbliżonych do tych, z jakimi mamy do czynienia w przypadku grawerowania.

Tags: , ,